Kış uykusundan uyanmak gerek

Sahi, tatildi yazdı derken zamanı sonbahar ettik.Artık silkelenip işe koyulma zamanı.Yine aklımızda bir sürü proje ,gönlümüzde binbir heyecan var 🙂

Biraz uykudan uyanmak ve de sonbaharın gelişini kutlamak adına bir masa buluşması yapmayı planladık.Masa buluşmaları,yapmasını en sevdiğim aktivitelerden biri benim.Bir kere yemek yiyoruz 🙂 Hep beraber yiyoruz ,yerken paylaşıyoruz ,konuşuyoruz ,sohbet ediyoruz.. evet karnımızıda doyuruyoruz ama asıl ağzımıza attığımız o lokmaların tadına varmağa çalışıyoruz.Vardıkça daha çok konuşuyoruz ,neşeleniyoruz,kimi zamansa hafifce gözlerimizi kapıyoruz  ,hem temel hem de temelin ötesindeki ihtiyaclarımızı karşılayan toprak ana’ya ,bizi bu sofrada buluşturduğu için, yaşadığımız için ,şükrediyoruz.

O lokmaların nerden geldiği nasıl yapılıp önümüze geldiğide bizim için çok önemli.O lokmaların hepsinin bir hikayesi olmalı bizim için ,en başta da gerçek yemekler olmalı !! O yüzden masa buluşmaları yaparken mümkün olduğunca tarihi ya da kültürel anlamda ufkumuzu açabilecek,iyi adil temiz gıda felsefesini benimsemiş gerçek ama bir o kadarda lezzetli yemekler sunan yerlere gitmeye özen gösteriyoruz

Ben yemek sofralarının hep ilham veren yereler olduğuna inanmışımdır.Sanırım yukarda saydığım nedenlerin bunda etkisi çok.

Uzun lafın kısası paylaşmak,şükretmek ve ilham almak adına 18 Ekim Pazar günü saat 12:00’de Süleymaniye Kurufasulyecisinde toplanıyoruz.Herkesleri de bekliyoruz.Katılım listesine adınızı yazdırmak  için google yazışma gurubumuza üye olmanız yeterli.

Unutmadan yemekden sonra BKM’ye saat 15:00’da başlayacak olan “Age of Stupid” adlı filmi seyretmeye gidiyoruz.

Eh bununda üstüne sahilde güzel bir demli çay içmek yakışır.

Ceylan

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s